adrese gelen hurdacı istanbul
ptt antikron tetere ve yağlı hurda kablo alım satımı yapan hurdacı

Ptt antigron tetere ve yağlı hurda kablo alım satımı yapan hurdacı

Antigron kablo nedir? Atigron kablo nerede kullanılır? Hurda antigron kablo fiyatı ne kadar? Antigron kablo hurdası kaç para eder? ve benzeri tüm sorularınıza cevap bulabilmek amacıyla oluşturduğumuz bu yazı özellikle kablo hurdası alım satımı yapan hurdacılar için bilgi içeren bir rehber görevi görmektedir.

Kablo hurdası konusunda rakiplerinden farklı olarak hurda kablolarınızı analiz ediyor ve en yüksek değeri veriyoruz.

Antigron kablo, çoğunlukla nemli ortamlarda sıva altına veya sıva üstüne sabit olarak döşenen, toprak altına kesinlikle döşenmeyen bir kablo türüdür. Çoğunlukla PTT tarafından yurt genelinde kullanılan bir kablo türüdür.

antigron kablo
antigron kablo hurdası

Antigron kablo diye bilinen kablo türünün asıl ismi NYM kablodur. Çoğunlukla birden fazla telli olmasına rağmen zaman zaman tek telli olarak bakır iletkenli, PVC bazlı özel bir termoplastik yalıtkan ile kaplanmış alçak gerilim için kullanılan kablolardır. Patlama ve yangın tehlikesinin olabileceği ön görülen her türlü işletme ve binada açık olarak görünebilir şekilde dönerek kullanılmaktadır. Bu tür kablolar ıslak, kuru ve nemli olan bir çok iç mekanda kullanılabilir. Antigron kablo, mekanik korumaya gerek duyulmadığı zaman ve koşullarda, konut ve endüstriyel binalarda hat çekimi için kullanılabilir.

Antigron Kablo Özellikleri nelerdir?

İletken malzemesi: Bakır
İletken sınıfı: Sınıf 1 veya 2
Kaplama: PVC izole, PVC dolgu, PVC dış kılıf
Maximum çalışma sıcaklığı: 70 Derece
Maximum kısa devre sıcaklığı: 160 Derece (max.5 sn)
Anma gerilimi: 300/300 V, 300/500 V

Yağlı kablo nedir? Yağlı kablo hurdası kaç para?

Standart elektrik kabloları, küçük akımlarda kullanıldığında soğuyarak kağıt kaplaması arasında küçük bir boşluk oluşmasına sebep olur. Büyük ve yüksek akımlarda ise ısınarak genleşir. Bu tür zamanlarda ortaya çıkan zayıf noktalar kabloya ugulanan yalıtımı bozarak, kısa cevreler oluşmasına sebep olur. Bu durumda döşenmiş olan kabloların sürekli yenilenmesi gerekir. Sürekli artan maaliyetler sonucu genleşme sorunuyla doğabilecekler zayıflıklar yağlı kablolar ile çözüme kavuşmuştur.

Yağlı kablolar yapısı itibariyle içlerinde sarmal bir kanal barındırır. Bu kanal içerisinde, akışkanlığı az ama yalıtkan bir nevi yağ türevi vardır. Bu yağ, kablonun her genleşmesinde veya büzülmesinde kablo boyunca hareket etmeye başlar. Bu tür kablolarda yağ kanalları kabloların uçlarında ki küçük depolara bağlanır. Böylelikle kablo genleştiğinde yağ hareket ederek bu depoya dolar. Kablo büzüştüğünde ise yağ yeniden kablo etrafındaki kanala dolar. Bu yöntem üretilen kablolar her türlü mekan ve koşulda en iyi yalıtıma sahip olmayı amaçlamaktadır.

Yağlı kablo nerede kullanılır?

Çoğunlukla yer altına döşenen bu kablolar, doğrudan toprağa gömülerek veya yer altındaki büzlerin içerisinde geçirilerek de kullanılabilir. Günümüzde telefon santrallerini birbirine bağlamak amacıyla kullanıldığı gibi ptt abone dağıtım şebekelerinde de kullanılmaktadır.

Yağlı kablo yapısı nasıldır?

İletken: Som Elektrolitik (Tavlı) bakır iletken
Kaplama: Köpüklü PE izolasyon (BS 6234 03 C), Nem içermeyen ve dielektrik özelliği olan bir Polyester bant
Kablo iç kanalı: Tamamen yağ dolu

İstanbul’un tamamında hurdacı olarak sizlere hizmet veren, firmamız siz değerli müşterilerine her türlü kablo hurdası alım ve satımı konusunda da hizmet vermektedir. Kablo hurdası almak veya hurda kablo satmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, hurda kablo alımı yaparken, güncel kablo fiyatlarını dikkate almaktadır. Güncel kablo hurdası fiyatları hakkında bilgisi olmayan hurdacılar ile yapacağınız her alışveriş vakit ve nakit kaybına yol açacaktır. Zamanınız kıymetini bilen bir kişilerin tercih sebebi olarak sizlere ürün teslimde anında nakit ödeme yapılmaktadır. Kablo hurdanızı değerinde satmak için lütfen bizi arayınız.

Ptt antigron tetere ve yağlı hurda kablo alım satımı yapan hurdacı başlığıyla 5 ay önce 8 Aralık 2018 tarihinde ilkehurda tarafından hurdacılar ve hurdacılık ile ilgili yazılan ve Hurda antigron kablo, hurda kablo fiyatları, kablo hurdası, ptt antikron tetere ve yağlı hurda kablo alım satımı yapan hurdacı, Yağlı kablo hurdası, konuları hakkında bilgi içeren bu makalemiz Hurda, Hurda Bakır, Hurda Çeşitleri, kategorileri içerisinde paylaşılmıştır. Sizlerle daha önce başlığıyla bir yazı paylaşmıştık. Daha önce hurdacılar hakkında yayınladığımız o yazımızı okuduysanız, başlığıyla sizin için özel olarak yayınladığımız konumuzu da mutlaka okumalısınız.

Ptt antigron tetere ve yağlı hurda kablo alım satımı yapan hurdacı için 2 Yorum Yapılmış

Bir Yorum Yapın

Email adresiniz paylaşılmayacak


*


Hurdacı Telefon NumarasıTelefonla Aramak için Tıklayın